• בואו להיות חלק מהחברים של ג'ייקוב

החברים של ג'ייקוב

אז איך הכל התחיל?

במסגרת פעילותה של חממת היזמות, בשיתוף פעולה עם המועצה המקומית ומפעל הפיס, גייסנו ארבעה מלגאים, במטרה לצוות לכל אחד ואחת מהם מנטור ולהריץ מספר מיזמים קהילתיים בליווי שלנו. בתהליך אפיון הצרכים, גילינו שכל הרעיונות אותם העלו המלגאים קשורים לאותו נושא – צעירים! (מפתיע?) מהר מאוד הבנו שאנחנו ממש לא היחידים שרוצים ומוכנים לפעול למען שינוי אמיתי, ומשם יצאנו לדרך של הקמת בית הצעירים הראשון בזכרון יעקב.

במהלך השנים הוקמו בישראל מרכזי צעירים בערים רבות, מרכזים אשר נועדו לספק שירותים חיוניים לאותן קהילות צעירים ברחבי הארץ.
לטעמינו, על מנת שבית הצעירים שיוקם ישרת נאמנה את צרכי הקהילה הצעירה של זיכרון, דרוש חיבור אמיתי לצרכים הספציפיים שלה. הבנו שכדי שבית הצעירים שלנו אכן יהיה שלנו ושל כלל הצעירים בזיכרון – הוא צריך לצמוח על ידינו – למענינו.

בשלב ראשון נדרשה תמונה רחבה יותר של הצרכים והרצונות של הקהילה שלנו, זאת באמצעות סקר שהפצנו – מה אתם הייתם רוצים להקים במושבה שלנו? מהסקר שערכנו, עליו השיבו מאות צעירים וצעירות, הוגדרו השירותים המרכזיים שיספק בית הצעירים: חלל עבודה משותף, שירותי ייעוץ (ביטוח לאומי, זכויות חיילים משוחררים וכו’), הרצאות תוכן ותרבות, השכלה פיננסית (התנהלות פיננסית, משכנתאות וכו’), בר-קפה חברתי, מופעים אמנותיים וכרטיס הטבות לעסקים המקומיים בזיכרון.

מהלמידה על צרכי הקהילה צמח ה-DNA שלנו – אנחנו הפלטפורמה, בואו ותעשו פה מה שאתם רוצים לעשות, ואנחנו – נתמוך בכם. התחלנו לבנות ולאגד את הקהילה שלנו בצל משבר הקורונה כקהילה וירטואלית בפייסבוק שצמחה ללמעלה מ-1,000 צעירים וצעירות (!!), בה מועברים תכנים מהם נהנית הקהילה, וחשוב מכך – כעת אנו יכולים לראות בבירור את מה שיש לנו מתחת לאף – הקהילה המדהימה הזאת.

מאז אותם ארבעה מלגאים צמחנו למעל 20 מתנדבים פעילים – עיצוב החלל, השירותים והתכנים, הצילומים, בניית האתר, הגרפיקה, קופירייטינג ועוד ועוד.

הכל נעשה ע”י הצעירים של זיכרון. ככה נראית נראית קהילה פעילה, מוכשרת, מגוייסת וייחודית. אלו פני העתיד

מפת החברים של ג'ייקוב

בואו נעשה את זה רשמי

Scroll Up